ODDÍLY

Sport pro všechny

image001.jpgimage002.jpgimage003.jpgimage004.jpgimage005.jpgimage006.jpg

Kontakty

Pavel Sapronov
předseda
 

  • tel.: 499 403 364

Božena Jaklová
cvičení ženy
 

  • tel.: 499 422 958

Jajka Doležalová
cvičení žactvo
 

  • tel.: 732 462 965

Jana Trýznová
cvičení rodiče a děti
 

  • tel.: 721 236 385

Jaroslav Kandl
jóga
 

  • tel.: 721 175 489

Cvičení rodičů a dětí začíná ve čtvrtek 9. 9. 2021 v 17.00 hod! Těšíme se na Vás!

 

 

 

Vrchlabské cvičenky na Gymnaestrádě v Helsinkách

 

Rok 2015 je za námi a tak se bilancuje, co zajímavého se v jeho průběhu událo.

I my se chceme podělit o pěkné vzpomínky a zážitky. Kdo? Čtyři cvičenky Spartaku Vrchlabí, oddílu ASPV (Asociace sportu pro všechny): Naďa Jirásková, Milena Gašpariková, Zdena Esentierová a Jana Trýznová.

V červenci 2015 jsme se zúčastnily 15. Světové gymnaestrády v Helsinkách, hlavním městě Finska. Gymnaestrády se konají jednou za 4 roky a jsou oslavou pohybu pro cvičence všech věkových kategorií. Letos se do této přehlídky pódiových a hromadných skladeb zapojilo 25tisíc cvičenců z 52 států světa.  

Naše hromadná skladba se nazývala Nádherný svět a jak už název napovídá, cvičilo se na melodie písní Louise Armstronga a Elly Fitzgeraldové. Skladba byla koedukovaná, cvičilo celkem 350 mužů a žen. Ženy cvičily s obručemi a potom s mikinami, které tvořily součást cvičebního úboru a muži s medicimbaly a pak také s mikinami. Vystoupili jsme celkem třikrát na stadionu Sonera a vždy jsme sklidili velký potlesk početných diváků. Samotnému vystoupení předcházel roční nácvik v jednotách a 3 společné secvičné v Doubí u Třeboně.

Celá účast na Gymnaestrádě je na vlastní náklady včetně letenek, cvičebních úborů, stejného oblečení pro reprezentaci státu, akreditační karty a účastnického poplatku. Ten zahrnoval pojištění, stravu a noclehy. Spalo se ve třídách helsinských škol na vlastních karimatkách a ve vlastních spacácích, pěkně nahuštěně. Rozhodně to nebyla levná ani odpočinková „dovolená“. Když jsme kromě fyzicky náročných secvičných a vlastních cvičení na stadionu chtěly poznat i město s jeho kulturou, památkami a krásným okolím, musely jsme vydat opravdu spoustu energie, ale věřte nám, stálo to za to. Už třeba jen krásná atmosféra slavnostního zahájení i zakončení Gymnaestrády, kdy všichni cvičenci postupně napochodavali na Olympijský stadion v Helsinkách, každý stát pod svou vlajkou a ve svém jednotném oblečení, přinášela opravdu jedinečný pocit štěstí a radosti. Ten spolu s námi zažívalo jistě všech 820 cvičenců, kteří zde reprezentovali naši republiku ve dvou hromadných a několika pódiových vystoupeních.     

Závěrem bych chtěla za všechny 4 cvičenky poděkovat oddílu ASPV Spartaku Vrchlabí za to, že nám bezplatně poskytl prostory k nácviku skladby pro tuto krásnou akci.

                                                                                                                      Jana Trýznová